Türkiye için “Stratejik Yayıncılık” aslında, “Milli Güç”tür
Ağustos 17, 2021
THK Teknik AŞ ile Ukrayna USE Firması Arasında Helikopter Bakım Anlaşması
Ağustos 17, 2021
IDEF, ‘Biz de Varız’dan ‘Biz Varız’a Dönüştü

Türk savunma sanayinin eskiden IDEF ile dünyaya “Biz de varız!”  mesajını vermeye çalıştığını belirten TSKGV Genel Müdür Vekili Sadık Piyade, “Artık bu mesaj IDEF’te çok daha görünür ve anlaşılır şekilde “Biz varız!” mesajına dönüşmüştür.” dedi.

C4Defence: IDEF 2021, tüm sektörlerde küresel düzeyde kısıtlamaların yoğun olduğu bir dönemde büyük bir katılımla gerçekleşiyor. Türk savunma sanayiinin IDEF ile dünyaya verdiği mesaj nedir?

TSKGV Genel Müdür Vekili Sadık Piyade: Sizin de yakından takip ettiğiniz gibi Covid-19 salgınının başladığı Mart 2020’den beri dünyada düzenlenmesi planlanan savunma sanayii ve havacılık fuarlarının birçoğu ya iptal edildi ya da ertelendi. Pandemi sürecindeki gelişmeler de dikkate alınarak IDEF 2021 de 17-20 Ağustos 2021 tarihlerine ertelendi. IDEF 2021’i daha önceden de ilgili tüm kurumlar ile koordine ederek aldığımız üst düzey kısıtlamalar ve tedbirler eşliğinde icra etmeye hazırlanıyoruz. Dünyada düzenlenen 30’dan fazla savunma sanayii fuarı arasında IDEF’in en ön saflarda olduğunu gururla bir kez daha vurgulamak istiyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı olarak; Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk savunma sanayii adına üstlenmiş olduğumuz IDEF Fuarını düzenleme sorumluluğunu büyük bir özveri ile yerine getirme gayretimizi sürdürerek IDEF’i ulusal ve uluslararası boyutta sinerjiye dönüştürme gayreti içerisindeyiz. IDEF Fuarlarının başladığı 1993 yılından bugüne kadar geçen sürede Türk savunma sanayiinin hızlı gelişim trendinin de IDEF’in başarı grafiğinin yükselmesinde önemli bir rol oynadığını düşünüyorum. Türk savunma sanayii, eskiden IDEF’le dünyaya “Biz de varız!”  mesajını vermeye çalışıyordu. Artık bu mesaj IDEF’te çok daha görünür ve anlaşılır şekilde “Biz varız!” mesajına dönüşmüştür. Sürekli olduğu gibi IDEF 2021 Fuarını da katılımcı firma sayısı açısından kendi rekorumuzu kırarak icra ediyoruz. Fuarın ertelenmesinin ardından da katılımcı firma sayısı artmaya devam etti. Temmuz sonu itibarıyla 497’si yerli, 692’si yabancı olmak üzere 1.189 firmanın katılımı kesinleşmiştir. Nihai sayıları fuarın ardından açıklayacağız.

Röportajın devamı için tıklayınız.

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 C4Defence
Buy now