İnsansız Araçların Havadaki Hâkimiyeti Su Altında da Sürecek
Ağustos 17, 2021
Kartlar Yeniden Dağıtılıyor…
Ağustos 17, 2021
Varlığını, İttifaklarla Sürdürmeye Çalışan Körfez Ülkesi: Katar

Qatar Emiri Air Force Mirage 2000s, a U.S. B-52H Stratofortress, and U.S. F-35A Lightning IIs fly in formation over Southwest Asia, May 21, 2019. This flight was conducted to continue building military-to-military relationships with the QEAF. The B-52H is part of the Bomber Task Force deployed to the U.S. Central Command area of responsibility to defend American forces and interests in the region. (U.S. Air Force photo by Senior Airman Keifer Bowes)

Katar, çevresindeki güçlü ülkelerin tehdidi altında olan, savunma derinliği oldukça dar bir ülke olarak farklı ülkelerle müttefiklik ilişkileri kurarak varlığını sürdürme gayreti içerisinde olan bir ülke. Bu zamana kadar da bu süreci başarılı olarak yönettiğini söylemek yanlış olmaz. Stratejik seviyede güvenlik, ABD gibi müttefiklere emanet edildiğinden Katar ordusu, kalkışma ve sürpriz taarruz gibi tehditleri bertaraf etme hedefine yönelik olarak yapılandırıldı. Silahlı kuvvetler envanteri de modern ve yüksek hareket kabiliyetli araçlardan yine aynı hedefe dönük olarak oluşturuldu.

Makalenin devamını okumak için tıklayınız.

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 C4Defence
Buy now