Yerli MR Cihazının İlk Prototipi Üretildi
Mayıs 17, 2020
Denizciler Jet Eğitim Uçağı Arayışında
Mayıs 19, 2020
Nükleer Denizaltı Testlerde

Kullanım ömürlerinin sonuna gelen Rubis sınıfı denizaltıların yerini alması planlanan Barracuda platformlarının deniz testleri başladı.

Fransız Donanması, Barracuda sınıfı denizaltı programı kapsamında inşa edilen ilk platform olan FS Suffren (Q 284), gecikmeyle başlayan deniz testlerine devam ediyor. Denizaltı, geçtiğimiz günlerde ilk defa bir NH90 NFH helikopteriyle ikmal denemelerine (Vertical Replenishment / VERTREP) tabi tutuldu. Bahse konu proses, sıhhî tahliye, kumanya ve malzeme ikmali gibi hususlarda büyük öneme sahip. 

Atlas Okyanusu'nda başlayan deniz testleri, devam eden süreçte Akdeniz'de sürdürülecek. Üç ay boyunca devam edeceği planlanan denemeler kasamında platformun tüm parametreleri sınanacak.

Dalış deplasmanı 5 bin 300 ton olan Barracuda sınıfı nükleer denizaltıların yakıt ömrü 10 yıl. 99,5 metre uzunluğunda olan gemilerde dört adet torpido tüpü ve F21 Artemis ağır torpido, SM39 Exocet Blok 2 gemisavar füzesi, SCALP seyir füzesi ve FG29 mayınlarının da taşınmasına olanak sağlayan 20 adet silah depolama alanı bulunuyor.

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 Özgür Ekşi
Buy now