Daha Çok JLTV Atılacak
Mayıs 18, 2020
Yeni Piyade Tüfeği
Mayıs 20, 2020
Denizciler Jet Eğitim Uçağı Arayışında

Uçak gemilerinden havalanma ve güverteye inmek için mancınıkla fırlatılıp, kanca ile durdurulan CATOBAR sistemini kullanmak pilotlar için özel bir eğitim gerektiriyor. Bu sistemi kullanan uçak gemilerine sahip ülkeler, donanma pilotlarının yetiştirilmesi sürecine uygun ileri jet eğitim uçaklarına gereksinim duyuyor. 

Dünyandan en çok uçak gemisine sahip ABD, Donanma'ya tedarik edilmesi planlanan yeni ileri jet eğitim uçakları için harekete geçti. Bu çerçevede Washington, 14 Mayıs'ta bir Bilgi Talep Dokümanı yayınladı. Belgeye göre yeni platformun şaşırtıcı şekilde katapultla kalkış ve kanca tertibatıyla iniş gibi görevlere uyumluluğu gerekmemekte. Dokümanda yeni uçağın yalnızca kara konuşlu görevlerde kullanıma, yüksek alçalma oranına uygun yapıda olması ve uçak gemisine touch-and-go adı verilen piste teker koyulmasına müteakip kalkış metodunu gerçekleştirebilmesi özellikleri talep edildi. Uçağın ayrıca 0.84 Mach'tan daha yüksek azami hıza, 41 bin feet görev irtifasına, radar ve sensör donanımına sahip olması ve ayrıca hava-hava ve havadan satha mühimmatların kullanımına olanak sağlaması gerekiyor.

ABD, Deniz Piyade Kolordusu ve Donanma pilotlarının eğitimi için gemi konuşlu T-45C Goshawk uçaklarını aktif olarak kullanıyor.

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 Özgür Ekşi
Buy now