Türk Havacılık ve Uzay Sanayii TUSAŞ’a “Yılın Tedarikçisi” Ödülü
Ağustos 28, 2021
Akıncı Taarruzi İHA TSK Envanterinde
Ağustos 30, 2021
NMS Yörük Kecskemét Airshow 2021’de

Macaristan’a Ejder Yalçın (Gidrán) ihracatı gerçekleştiren Nurol Makina, hem Ejder Yalçın hem de Yörük hafif zırhlı aracını Uluslararası Kecskemét Airshow 2021’de sergiliyor.

Kecskemét, Macaristan’ın orta bölümünde, başkent Budapeşte’nin güneyinde bir kent.

Etkinlik temelde havacılık gösterilerini kapsasa da Macar ordusu kara unsurlarının gösterileri ve kara araçları sergisi gibi faaliyetlere de yer veriliyor.

Türk Yıldızları Hava Akrobasi timi, etkinliğin müdavimlerinden ve bu yıl da müthiş gösterilerini sunacak.

Türkiye’nin önemli zırhlı askeri araç üreticilerinden Nurol Makina, geçen yılın sonunda Macaristan’a, devamı bu ülkede ortak üretilecek olan Ejder Yalçın 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ihracatı gerçekleştirdi.

İlk parti teslimatı yapıldı ve Macarlar bu araca Macaristan’da üretilen Anglo-Arab melez bir at türü olan Gidrán ismini verdi.

Nurol Makina, üretildikten kısa bir süre sonra efsane haline gelen ve büyük ihracat başarısı beklenen Yörük 4×4 hafif zırhlı aracını Kecskemét’teki 59. Szentgyörgyi Dezső Hava Üssü’nde gerçekleştirilen etkinlikte sergiliyor.

Yörük hafif zırhlı aracın yanında kamuflaj boyalı bir Ejder Yalçın ile Birleşmiş Milletler görevlerinde kullanılan beyaz boyalı bir başka Ejder Yalçın da yer alıyor.

Ejder Yalçın’ı Türkiye’den sonra envanterine alan ilk NATO ve Avrupa Birliği üyesi ülke, Macaristan oldu.

Nurol Makinanın Ejder Yalçın’la yakaladığı bu büyük başarı, Yörük 4×4 hafif zırhlı aracın ihracatında da önemli bir referans olacak.

Buy now