IDEF, 15’inci Kez Kapılarını Açıyor
Ağustos 17, 2021
Türkiye için “Stratejik Yayıncılık” aslında, “Milli Güç”tür
Ağustos 17, 2021
IDEF için İlgi ve Katılım Gelişerek Büyüyor

Türkiye’nin artık uluslararası tedarikçilerin kapısında bekleyen bir ülke konumundan, tedarikçilerin kapısında beklediği bir noktaya geldiğinin altını çizen SASAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Okyay, sektör paydaşlarının IDEF için ilgi ve katılımının sürekli gelişerek büyüdüğünü vurguladı.

C4Defence: IDEF 2021, tüm sektörlerde küresel düzeyde kısıtlamaların yoğun olduğu bir dönemde büyük bir katılımla gerçekleşiyor. Türk savunma sanayinin IDEF’le dünyaya verdiği mesaj nedir?

SASAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Okyay: Türk Savunma ve Havacılık Sanayii, son yıllarda yaptığı atılımlarla dünyada savunma sanayiinde gelişmiş ülkeler arasında ilk 10 içerisinde yer almaktadır. Türkiye, ülke güvenliği için başlattığı sınır ötesi operasyonlarda silahlı kuvvetlerinin ihtiyaçlarını etkin bir şekilde milli ve yerli kaynaklardan karşılayabildiğini kanıtlamış, gerçekleştirdiği bu gelişme ile tüm ileri ülkelerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Sektör oyuncuları IDEF’21’de de milli ve yerli platform, sistem ve yeteneklerini sergileyerek, ihracatlarını ve diğer ülke sanayicileri ile iş birliklerini artırmaya çalışmaktadır. Türkiye, savunma ve havacılık sektöründe artık gelişmiş ülkelerden biri olarak değerlendirilmektedir. Fuarda, operasyonlarda kullanılan yerli ve milli sistemlerle bir bakıma bu yarışta “ben de varım” demektedir. Hâlen proje safhasında olan sistemleri de tanıtarak iş birliği arayışlarını sürdürmekte, ileriye dönük olarak siparişler almayı beklemektedir. Diğer önemli bir mesaj ise Türkiye’nin KOBİ konumundaki katılımcı firmaları ile güçlü bir teknolojik altyapıya ve tedarik zincirine sahip olduğudur. Bu güçlü KOBİ yeteneğini ileri ülke sanayicilerine tanıtarak iş birlikleri kurma çabasında olacaktır.

Röportajın devamı için tıklayınız.

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 C4Defence
Buy now