Meteksan’ın Retinar Envanterde
Temmuz 23, 2020
Ukrayna’dan Türkiye’ye Savunma Ziyareti
Temmuz 25, 2020
Yeni Tankların Teslimatı Başladı

Karakteristik sesi kadar gelişmiş elektronik donanımı ve etkinliği ile harp sahasında rüştünü defalarca ispatlayan M1 Abrams ana muharebe tankları, gelişimini sürdürüyor.

Envantere girdiği dönemden itibaren muharebe koşullarının gereksinimleri doğrultusunda sürekli güncellenen M1 Abrams'ların en modern versiyonu olan M1A2C (SEP v3)'lerin teslimatları başladı. 1'nci Süvari Tümeni 3'üncü Zırhlı Tugay 8'inci Süvari Alayı 3'üncü Tabur Muharebe Ekibi, platformların ilk kullanıcısı oldu. Gri Kurt Tugayı olarak da bilinen birliğe bağlı birim, tankların teslimatı ile ABD Kara Kuvvetleri bünyesindeki birlikler içinde muharebe kabiliyeti en gelişmiş unsurlardan biri hâline geldi. Önümüzdeki haftalarda icra edilecek teorik ve atışlı eğitim faaliyetlerinin ardından tanklar operasyonel hâle gelmeye başlayacak. 

M1A2 SEP v2 üzerinden geliştirilen SEP v3 paketi, öncülüne göre beka, bakım, idame ve ağ ortamında harp gibi alanlarda daha gelişmiş özelliklere sahip.

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 C4Defence
Buy now