Guam’a Iron Dome Koruması
Ekim 14, 2021
Zihinlerdeki Duvarları Yıkmak İçin “Yaşam Hakkı” Projesi
Ekim 14, 2021
“Uluslararası İş Birliği Kritiktir”

İngiliz ordusundan emekli Korgeneral Ivan Jones, NATO için hızlı konuşlandırmanın önemini anlattı.

NATO, YouTube kanalında paylaşılan videoda Jones, “Krizlere yanıt veriyorsanız, bir orduyu hızla hareket ettirmeniz gerekir. Hızlı konuşlandırma, bir kriz ortaya çıktığında hızla hareket edebileceğimizi göstererek NATO İttifakına yönelik herhangi bir tehdidi caydırmak için esastır, aynı zamanda Müttefiklerimize onları desteklemek için orada olduğumuza dair güvence vermek için de esastır” ifadelerini kullandı.

“Dürüstlük ve Cesaret”

Birden fazla ulusun aynı anda hareket ettiği aktivitelerde saygının önemine vurgu yapan Jones, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Denizaşırı konuşlandırmaya çeşitli yollarla ulaşılabilir: deniz yoluyla, karayoluyla, demiryolu veya hava yoluyla. Zorluklar çoktur. Taşıdığımız insan gücü ölçeği, araçların ölçeği, yolun doğası, ray açıklığının dardan genişe değiştirilmesi, sınırlardan ve gümrük noktalarından geçmek. Böyle bir hareket, detaylı planlama, esneklik ve birden fazla ülkede irtibat sağlayan dikkate değer personel gerektirir. Askerlerimden beklediğim değerler, İngiliz ordusunda çok sevdiğimiz değerlerdir: dürüstlük, cesaret. Fakat bir aktivitede birden fazla ulus arasında hareket ederken, başkalarına saygı gösterin. Uluslararası iş birliği kesinlikle kritiktir ve gösterdiğimiz şey NATO İttifakının önemi ve ülkeler arasındaki ilişkidir.”

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 Haber Merkezi
Buy now