Yeni Nesil Mini İnsansız Kara Aracı ACROB
Ekim 15, 2021
Savunma Dünyası SAHA EXPO Hibrit 2021’de Buluşuyor
Ekim 15, 2021
“Türkiye İçin Avrupa Birliği Tam Üyeliği Stratejik Bir Hedeftir”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmi temaslarda bulunmak üzere Polonya’ya gitti.

Akar, Polonya’da askeri törenle karşılandı.

Marshall Pilsudski Meydanı’ndaki Meçhul Asker Anıtı’nı ziyaret eden Akar, Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak ile önce baş başa görüştü, ardından heyetler arası görüşmeye başkanlık etti. 

Görüşmelerin ardından Polonya Savunma Bakanlığında ortak basın toplantısı düzenlendi.

Akar, “İki NATO müttefiği olarak yaptığımız çalışmaların daha da gelişmesi için elimizden gelen gayreti göstermeye devam ediyoruz. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanlarımızın yaptığı çalışma, çizdiği çerçeve bizim için son derece aydınlatıcı ve yol gösterici olmuştur.” dedi.

“Barış ve İstikrarın Hâkim Olması İçin Gayret Gösteriyoruz”

Hulusi Akar, Hava Polisliği görevi kapsamında Türk savaş uçaklarının temmuz ayından eylüle kadar Polonya’da, Polonya Silahlı Kuvvetleri unsurlarıyla birlikte başarıyla görev yaptığını hatırlattı.

Akar, şöyle devam etti:

Bu potansiyelden ortaya çıkacak sinerjiyle birlikte ülkelerimizin güvenliği ve silahlı kuvvetlerimizin gelişmesi için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Bu şekliyle sadece kendimiz için değil aynı zamanda NATO ve bölge için de önemli katkılar sağlayacağımıza inanıyorum. Benzer bir yaklaşım içinde Karadeniz’de, Ege’de, Doğu Akdeniz’de barışın ve istikrarın hakim olması için gayret gösteriyoruz.”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, desteğinden dolayı Polonya’ya teşekkür etti.

Akar şöyle dedi:

“Amacımız ülkelerimizin ve bölgenin güven ve istikrar içinde olmasıdır. Buna katkı sağlamak için çalışıyoruz. Karşılıklı olarak personel değişimi yapmak suretiyle personelimizin olabildiğince güçlenmesine gayret göstereceğiz. Savunma sanayisi konusunda da ülkelerimizin sahip olduğu potansiyelden en üst düzeyde yararlanmak suretiyle silahlı kuvvetlerimizin ihtiyaçlarının, silah, araç gereç ve donanımın olabildiğince yerli ve milli olarak sağlanmasına çalışacağız. Son derece olumlu ve yapıcı gündemle yaptığımız çalışmaların sadece ülkelerimiz için değil aynı zamanda NATO için de önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Türkiye için AB tam üyeliği stratejik bir hedeftir. Bu konudaki desteklerinden dolayı Polonya’ya teşekkür ediyorum.”

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 Haber Merkezi
Buy now