Dron Pilotu Olmak İsteyenlere İHA Pilotluğu Sertifika Programı
Eylül 28, 2021
TUSAŞ’a Ulusal ve Uluslararası Düzeyde 33 Ödül
Eylül 29, 2021
TSK, Jandarma, MİT ve Polise Dünyanın En Hafif Balistik Koruyucu Ürünleri

Nurol Teknoloji, dünyada sadece 3 ülkede üretilebilen Bor Karbür (B4C) Seramiğini, tamamen milli imkânlarla kendi tesislerinde üretiyor.

Firma bor karbür, silisyum karbür ve alumina seramiklerle üretilen ileri balistik zırhlı çözümleri dünyada üretebilen birkaç firmadan biri.

Bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, Milli İstihbarat Teşkilatı ve Emniyet Genel Müdürlüğü için üretilen yerli ve milli balistik koruyucu ürünlerin teslimatı sürüyor.

Firma, Eylül ayı itibarıyla Emniyet Genel Müdürlüğü siparişlerinin %70’ini teslim etti.

Tam Korumalı Balistik Yelek

Bunlar:

– 25.000 adet NIJ 0101.06 Seviye 4 Tam Koruma Yeleği (Ön-arka plakalı – Kalan sevkiyat planlanan takvim doğrultusunda tamamlanacak)

– 20.000 adet NIJ 0101.04 Seviye 2, Gömlek İçi Yelek (Tamamı teslim edildi)

Gömlek İçi Yelek
Özel Harekât Yeleği

– 15.000 adet NIJ 0101.06 Seviye 4 korumalı Özel Harekat Yeleği (Plakalı – Tamamı teslim edildi)

– 45 adet Zırhlı Güvenlik Kabini (Talep edilen ürünlerin tüm sevkiyatı tamamlan)

Zırhlı Güvenlik Kabini

Nurol Teknolojinin teslim ettiği/edeceği ürünlerden Tam Koruma Balistik Yeleği (Ön-arka NIJ standardı Seviye 4 koruma plakalı) 7,62×63 mm zırh delici mermiye karşı (3 atış) koruma sağlıyor.

Bu mühimmat AK-47 (Kalaşnikof), G3 ve M16 tüfeklerinin mermilerinden çok daha etkili.

Tam Korumalı Balistik Yelek (Arka)

Gömlek İçi Yeleği de (Yumuşak balistik, NIJ standardı Seviye 2 ve bıçak korumalı) 9 mm FMJ, .357 Magnum mühimmata (6 atış) dayanıklı ve ayrıca bıçağa karşı da koruma sağlıyor.

Özel Hareket Yeleği ise (Ön-arka NIJ standardı Seviye 4 koruma plakalı) 7,62 x 63 mm zırh delici mermiyi (3 atış) kadar geçirmiyor.

Balistik Plaka
Balistik Plaka

Firma, balistik yelek ve plaklar dışında yine Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyacı olan 1.400 adet NIJ Seviye 4 Balistik Koruyucu el kalkanını da birkaç güne kadar teslim edecek.

Nurol Holding Şirketler Topluğu bünyesinde faaliyet gösteren firma, Ankara’daki üç üretim tesisinde başta Türk güvenlik güçlerinin olmak üzere, dost ve müttefik ülkelerin güvenlik güçlerinin ihtiyacı olan balistik koruyucu zırh sistemlerini üretiyor.

Balistik Seramikler

Nurol Teknoloji, amaç ve hedeflerini şu ifadelerle özetliyor:

Nurol Teknoloji olarak, 2021 yılında gelinen noktada bor karbür, silisyum karbür ve alumina seramiklerle üretilen ileri balistik zırhlı çözümleri dünyada üretebilen birkaç firmadan birisiyiz. İnsan hayatını koruyan ve tek bir firenin dahi tolere edilemeyeceği bu ürünlerin Türk Silahlı Kuvvetlerine, emniyet güçlerimize ve diğer kolluk güçlerimize tedarik edilmesi sayesinde en yüksek tehdide karşı korunmalarını ve operasyon alanlarında rekabet avantajı edinmelerini sağlıyoruz. Tamamen yerli ve milli balistik koruyucu çözümler üreticisi olarak, ülkemizin dışa bağımlığını büyük ölçüde azaltmakta ve ülke ekonomisine büyük katkıda bulunmaktayız. Kendi reçetelerimizi oluşturduğumuz, malzeme biliminin yürütüldüğü Ar-Ge faaliyetleri başta olmak üzere, gerçekte tamamen farklı sektörler. Biz bünyemizde bu faaliyetleri bir arada gerçekleştirirken, her bir üretimin kendine has yöntemleri ile ilerliyor ve Dünyanın en hafif zırh çözümlerini üretiyoruz. Nurol Teknoloji olarak taşıdığımız sorumluluk da büyük. Hedefimiz ülkemizi balistik seramikleri alanında dışa bağımsız hale getirmek. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kudretinden ve buna hizmet ediyor olmaktan çok gurur duyuyoruz. Türkiye’nin Balistik Seramiği “Nurol Seramik” Türkiye’nin balistik seramik ihtiyacını karşılamaya hazırdır. Dost ve müttefik ülke ordularının balistik koruma ihtiyaçlarını karşılamaya hazırdır. Yerli know-how ile üretilen balistik çözümlerle Türkiye’nin Kara, Deniz ve Hava Platform Koruma ihtiyaçlarını karşılamaya hazırdır. Ülkemiz güvenlik güçlerinin ihtiyaç duyduğu Acil Harekât Zırhlı Koruma Ünitelerini karşılamaya hazırdır. Ülkemizin yerli ve milli İHA ve SİHA Zırhlı Kumanda ve Komuta Shelter ihtiyacını karşılamaya hazırdır. Yaptığı ileri Ar-Ge çalışmalarıyla “Future Soldier” konsepti kapsamında ihtiyaç duyulması beklenen mekatronik tabanlı gereksinimleri karşılamaya taliptir.”

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 Teoman Korkmaz
Buy now