Çin’den İki Uydu
Ağustos 24, 2020
Güney Afrika Donanması için ilk Ölçüm Motor Botu Denize İndi
Ağustos 26, 2020
Tempest’in Teknoloji Seviyesi Artıyor

Birleşik Krallık’ın BAE Systems, Rolls-Royce, MBDA ve Leonardo iştirakiyle yürüttüğü 6'ncı nesil savaş uçağı programı Tempest’in inşa sürecine dair dijital tasarım konseptler kullanıldığı açıklandı.

BAE Systems, 2035 yılına kadar aktif hizmete girmesi planlanan savaş uçağının geliştirilmesini hızlandırmak için simülasyondan ve 3D baskıdan yararlanıldığını belirtti. 

Uçak için kavramsal şekiller sanal olarak tasarlandı ve test edildi. Ölçekli modeller, dijital olarak test edildikten sonra 3D olarak basıldı ve tasarımın aerodinamik özellikleri Lancashire’daki rüzgâr tüneli tesislerinde denendi.

Savaş uçağının nihai tasarımını şekillendirecek süreç, Lancashire'da açılan “akıllı fabrika” ile dijitalleşiyor. Robot teknolojisiyle üretim sürecinin tamamen sayısallaştırılmasının planlandığı fabrikada, insan ve yapay zekânın bir arada çalışacağı bir ortam Tempest için kullanılacak.

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 C4Defence
Buy now