Türk Donanması’nda Sessizce Burak Modernizasyonu
Temmuz 13, 2020
Çin’e Karşı Teknoloji Transferi
Temmuz 15, 2020
Tempest Gözünü Endüstri 4.0’a Dikti

Birleşik Krallık’ın BAE Systems, Rolls-Royce, MBDA ve Leonardo iştirakiyle yürüttüğü 6'ncı nesil olacağı belirtilen savaş uçağı Tempest programı için inşa edilen “akıllı fabrika” duyuruldu.

İngiltere merkezli BAE Systems firmasının Lancashire'daki tesisinde yer alacak yeni fabrikada sanal ve artırılmış gerçekliğin üretime katılması hedefleniyor. Firma, yeni yapının, maliyet etkin çözüme ulaşmanın yanı sıra zorlayıcı askeri uçak bileşenlerinin de üretimini kolaylaştıracağı görüşünde. 

Robot teknolojisiyle üretim sürecinin tamamen sayısallaştırılmasının planlandığı fabrikada, insan ve yapay zekânın bir arada çalışacağı bir ortam yaratılacak. 

BAE, fabrika içindeki teknolojilerin şimdiden fayda sağladığını ifade etti. Kobiler ve üniversitelerle iş birliği içinde geliştirilen akıllı iş istasyonu, Eurofighter Typhoon üretim hattında da kullanılıyor.

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 C4Defence
Buy now