MICE Ödüllerinde Savunma Sanayiinden 3 Jüri Üyesi
Eylül 20, 2021
Fabrikalar Artık Yapay Zekâya Teslim
Eylül 21, 2021
TEKNOFEST’te Türk Savunma Sanayisinin Dünü ve Bugünü

Savunma Sanayii Başkanlığı  (SSB) tarafından hazırlanan “Geçmişten Geleceğe Türk Savunma Sanayii” başlıklı zaman tüneli, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te ziyaretçilerle buluşuyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 21-26 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek TEKNOFEST kapsamında oluşturulan zaman tüneli, Türk savunma sanayisine ilişkin gelişmeleri MÖ 3. yüzyıldan bugüne, bir zaman çizelgesi hâlinde sunuyor.

Zaman tüneli “Silahlar, Harp Araçları ve Platformlar”, “Sanayi Tesisleri”, “1985-2004 Dönemi”, “2004-2014 Dönemi”, “2014 ve Sonrası: İleri Teknolojiler Dönemi”, “Gelecek Projeler” ve “Tophane’den SSB’ye Savunma Sanayiinin Yönetimi” bölümlerinden oluşuyor.

Her bölümde görsel içerik eşliğinde Türk savunma sanayi tarihine dair bilgiler aktarılıyor.

Türklerin tarih boyunca savunma sanayii alanına yaptıkları katkıları ortaya koyan zaman tüneli, “savunma okuryazarlığı”nın artırılmasını hedefliyor.

Ayrıca zaman tüneli ile son dönemde savunma sanayisinde “teknolojik derinlik” ve “küresel etkinlik” temelli yeni vizyon kapsamında yapılan atılımların tanıtılmasına da katkıda bulunulması amaçlanıyor. 

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 Haber Merkezi
Buy now