KC-46’lar Arası İkmal Tamamlandı
Ekim 12, 2017
C-2 İhracat Yolunda
Ekim 15, 2017
Stratom, ‘XR-P’ İle Pazara Girdi

ABD'nin mühendislik, operasyon ve tedarik zinciri yönetimi hizmetleri sağlayıcısı Stratom Inc., yeni Seferi Robotik Platformu XR-P ile insansız kara araçları pazarına giriş yapıyor. ABD Deniz Piyadeleri, geçtiğimiz günlerde Kolorado merkezli firmanın XR-P aracıyla bir gösteri tatbikatı yaptı. Araç, dikey kalkış ve inişli MV-22 Osprey'ye otonom bir şekilde malzeme yükleme ve boşaltması için kullanıldı.

Yaklaşık üç yıldır geliştirilen araç, MV-22 ile bütünleme ikmal sistemleri için Küçük İşletme İnovasyon Araştırma (Small Business Innovation Research) talebine yanıt olarak tasarlandı. Çift paletli araç, bin 225 kg'dan fazla malzeme yüklü halde MV-22'ye otonom olarak giriş çıkış yapabiliyor. Araç platformun yaklaşık 2 ila 3 metre arkasına konumlandırıldıktan sonra yükleme ve boşaltma işlemleri operatör müdahalesi olmadan gerçekleştiriliyor. Araç zorlu arazilerde ve iyileştirilmemiş yüzeylerde hareket kabiliyetine sahip.

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 C4Defence
Buy now