Rafael’den 300 km Menzilli Yeni Füze
Haziran 30, 2021
İsrail’in F-35’lerinde Bir İlk
Haziran 30, 2021
Rus Dışişleri Bakanı Lavrov’dan S-400 Açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile bir araya geldi. İkili, toplantının ardından basın açıklamasında bulundu.

Toplantıda Suriye’nin gündeme geldiğini belirten Çavuşoğlu, “Gerek Suriye ve gerekse Libya’da ateşkesin tesis edilmesi konusunda iki ülkenin önemli katkıları oldu. Libya için atılması gereken adımlar var. Kurumların yeniden birleştirilmesi konusunda adımların atılması gerekiyor. Bizim eğitmenlerimiz ciddi katkı sağlıyor. Ülkenin siyasi birliği, toprak bütünlüğü hepimizin önceliği. Libya’da umarım her şey planlandığı gibi gider. Barış ve istikrar sağlam bir şekilde tesis edilir. Suriye’nin toprak bütünlüğüne bağlı olduğumuzu hep vurguluyoruz.”

Lavrov ise konuşmasında S-400 hava savunma sistemiyle ilgili açıklamada bulundu: “Biz, S-400’ün birinci bataryasının kullanımı dahil olmak üzere, Türkiye’nin askeri-teknik ikili iş birliğini geliştirmeye yönelik tutumunu memnuniyetle karşılıyoruz.”

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 C4Defence
Buy now