ABD’nin İstediği Roket Motoru İçin Rusya’dan Müzakere İzni
Temmuz 19, 2021
KARGU’nun İlk İhracat Başarısı
Temmuz 21, 2021
Muharip İnsansız Uçak Sisteminin Kavramsal Tasarım Görselleri Paylaşıldı

İnsansız hava araçları ile özellikle son dönemde yurt dışı pazarında da dikkatleri üzerine çeken BAYKAR Savunma firması, Muharip İnsansız Uçak Sistemine (MİUS) dair kavramsal tasarım görsellerini ilk kez paylaştı.

Firma, sosyal medyadaki paylaşımında, “Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) projemizin kavramsal tasarım görsellerini ilk kez paylaşıyoruz. Milletimize ve tüm İslam âlemine sağlıklı ve mutlu bir Kurban Bayramı dileriz.” ifadelerini kullandı.

BAYKAR Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, MİUS prototipinin ilk uçuşunu Cumhuriyetin 100’üncü yılında yapmayı hedeflediklerini aktarırken, “Geliştirdiğimiz bu projenin devam eden kavramsal tasarımlarını paylaşmış oluyoruz… İnsansız savaş uçaklarının, aynen SİHA’larımızda olduğu gibi hava muharebe konseptini değiştireceği, gelecekte 5. nesil savaş uçaklarının yerine geçeceği öngörülüyor. MİUS projemizi de aynen Bayraktar TB3’te olduğu gibi tümüyle öz kaynaklarımızla yürütüyoruz.” dedi.

Yapay zekâ destekli olacağı bilgisi verilen hava aracının bir ton mühimmat taşıma kapasitesine ve 0,8 Mach seyir süratine sahip olması bekleniyor. Turbofan itki sisteminden gücünü alacak olan platform havada yaklaşık beş saat kalabilecek.

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 C4Defence
Buy now