FAA to audit Boeing’s ‘minor’ design changes after latest MAX issue
Nisan 30, 2021
MSB Duyurdu, Tanksavar Bölüklerine Yeni KAPLAN Geldi
Nisan 30, 2021
Mısır’a BrahMos Satışı Tekrar Masada

Mısır ve Hindistan’ın, ortak silah üretimi ve teknoloji transferi konusunda anlaşma imzalamasının ardından, BrahMos füzesinin satışı taraflar arasında yeniden ön plana çıktı. Hindistan, bu anlaşma kapsamında, Mısır’a MiG-29 uçakları için yedek parça sağlayacak. 

Hint basını, 7 Ocak tarihli haberlerde, Yeni Delhi’nin seyir füzesi satabileceği dost ülkelerin bir listesini hazırladığını duyurmuştu. Mısır’ın da bu listede olduğu belirtilirken, Kahire’nin silahlarını çeşitlendirme arayışının bir parçası olarak BrahMos füze sistemlerini tedarik etmek istediği düşünülüyor.

Al-Monitor internet sitesine göre Mısır’ın dışında, Filipinler, Kore Cumhuriyeti, Cezayir, Yunanistan, Malezya, Tayland, Singapur, Venezuela ve Bulgaristan da BrahMos füzesiyle ilgileniyor.

 3 Mach’a yaklaşan süratiyle dünyanın en hızlı gemisavar güdümlü füzesi olma unvanına sahip olan sistem, ramjet itki sistemine sahip.

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 Yaren Yıldırım
Buy now