Yerli Silaha Yerli Nişangah
Mayıs 31, 2020
F-35’de Türkiye İhtiyacı
Haziran 2, 2020
Makineli Tüfek, Testlerde

Endüstri Devrimi'nin harp meydanına en önemli hediyelerinden biri olan ve savaşların kaderini değiştiren makineli tüfekler, teknolojiye paralel olarak gelişimlerini sürdürüyor.

Alman Silahlı Kuvvetleri (Bundeswehr), envanterindeki MG3 makineli tüfeklerin yerini alması için MG4'ü geliştirmiş ve sahada aktif kullanım sokmuştu. Bundeswehr, silahın MG4 A3 modeli için denemelere başlandığını duyurdu. Tüfek, Zweibrücken'de konuşlu 26'ncı Hava İndirme Tugayı bünyesinde kapsamlı testlere tabi tutuluyor.

Alman silah üreticisi Heckler&Koch'un geliştirdiği MG4 makineli tüfek, Alman Ordusu'nda manga seviyesinde kullanım için geliştirildi. Firma stok adıyla HK123 olarak da bilinen silah, 5,56×45 mm NATO fişeği ateşlemekte ve döner kafalı gaz mekanizması ile tam otomatik atış imkânı sunmakta. Düşük geri tepme sayesinde kontrollü atış imkânı sunan makineli tüfeğin A3 modelinde yeni bir boya ve 4×30 optik nişangah kullanıldı. Atış isabetliliği ve etkinliği artan silahın ağırlığı ise 8,6 kilograma yükseldi.

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 C4Defence
Buy now