IMDS’de Kalibr Şov
Haziran 1, 2019
ABD’den 1,673 milyar Dolarlık Onay
Haziran 4, 2019
KOUSAS, Öğrencilere Sektörü Sevdirecek

Türkiye’deki  üniversitelerde kurulan savunma kulüplerindeki röportaj serimize savunma sanayi meraklısı birkaç öğrencinin elini taşın altına koymasıyla kurulan, şimdilerde ise kalabalık bir ekibe sahip olan Kocaeli Üniversitesi Uluslararası Savunma Stratejileri Kulübü (KOUSAS) ile devam ediyoruz.

C4Defence :KOUSAS ne zaman kuruldu ve kapsamı nedir?

KOUSAS: Kocaeli Üniversitesi Uluslararası Savunma Stratejileri Kulübü (KOUSAS), Kasım 2017 tarihinde kuruldu. Kuruluşumuzda IDEF 2017 Fuarı’nın çok büyük bir önemi oldu. Bu fuar sayesinde savunma sanayinin önde gelen isimleriyle tanıştık. Savunma sanayi meraklısı birkaç öğrenciyken bir anda çok kalabalık bir ekip olduk. Kulübün kurulma amacı, Kocaeli Üniversitesi’nde böyle bir sivil toplum örgütünün olmaması ve şehirde bunun eksikliğinin çok ciddi bir derecede hissediliyor olmasıydı. Kulübün adından da anlaşıldığı gibi KOUSAS, savunma sektörünün sadece teknik ve mühendislik alanıyla değil, sosyal, hukuk ve ekonomi stratejilerini de inceleyen bir oluşumdur.

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 C4Defence
Buy now