ASELSAN İlk 50’de
Ağustos 16, 2020
UH-1 Huey Emekliye Ayrıldı
Ağustos 18, 2020
İsrail F-35I Duyurusu

Doğu Akdeniz'de Türkiye ile yaşadığı gerilimde Yunanistan'ı desteklediğini belirten İsrail, F-35I Adir'ler hakkında önemli bir açıklamada bulundu.

ABD dışında ülke ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilmiş F-35 kullanım hakkında sahip tek ülke konumundaki İsrail, F-35I Adir sürecinde önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı. İsrail Hava Kuvvetleri, bir F-35I Filosu'nun daha tamamen operasyonel hâle geldiğini duyurdu. Böylece, 116'ncı “Güneyin Aslanları” Filosu, ülkenin tam operasyon kabiliyetine erişen ikinci F-35I birliği oldu. 

Daha önce F-16 A/B Netz uçakları ile görev yapan filo, Nevatim Hava Üssü'nde konuşlu olarak görev yapıyor. İsrail Hava Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, filonun tam olarak operasyonel oluşunun deklare edilmesinden önce 72 saat süren kapsamlı bir teftiş yapıldığı ve bir hafta boyunca uçucusundan bakımcısına dek tüm personelin farklı zorlu senaryolarla sınandığı belirtildi. Bu süreçte görevli personelin günde 16 saate kadar mesai yaptığının altı çizildi.

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 Özgür Ekşi
Buy now