Northrop’a AESA Radarı Siparişi
Haziran 2, 2017
HÜRKUŞ Paris Yolcusu
Haziran 6, 2017
İlk ve Tek

Alaska Ulusal Hava Muhafızları ilk HC-130J Combat King II'i teslim alarak, bu uçağa sahip ilk ABD Hava Muhafızları birimi oldu. Lockheed Martin'in yaptığı açıklamaya göre toplam dört adet HC-130J teslim alacak olan Hava Muhafızları, hizmetindeki FHC-130P'leri bu platformlar ile değiştirecek. Yeni uçaklar, özellikle Sikorsky HH-60 Pave Hawk arama kurtarma helikopteri için havada yakıt ikmali operasyonlarında kullanılacak. HC-130J Combat King II, ABD Hava Kuvvetleri envanterindeki tek sabit kanat personel kurtarma platformu olarak yer alıyor.

Tüm hava koşullarında ve coğrafi çevrelerde harekat destek görevi üstlenen HC-130J, havada yakıt ikmali, yerde yakıt ikmali, havadan bırakma ve indirme görevlerinin yanı sıra insani yardım operasyonları, afet yardımı, acil medikal tahliye ve diğer muharip olmayan tahliye operasyonlarında kullanılabiliyor.

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 C4Defence
Buy now