Elektrik Motorlu İHA, Testleri Tamamladı
Şubat 26, 2018
Rustom 2 İHA’ya Yeni Motor
Şubat 28, 2018
Hindistan üç milyar dolara fırkateyn tedarik edecek

Hindistan’da ekonomi alanında yayın yapan Business Standard yayın organına göre Rusya ve Hindistan 3 milyar dolarlık firkateyn anlaşması için el sıkıştı. Rusya, Hint donanmasına  toplam 3 milyar Dolar, tanesi 775 milyon dolar bedelle radar kesit alanı düşük firkateyn tedarik edecek.  

Yayına göre teslimat sözleşmenin imzasından dört yıl sonra başlayacak. İlk gemi Kaliningrad’taki Yantar Tersanesinde gerçekleşecek. Diğer iki gemi ise Hindistan’dani Goa Tersanesinde inşa edilecek. Gemiler Rusya’da Project 1135 Burevestnik olarak bilinse de NATO çağrı adı Krivak olarak tanınıyor. Yeni gemiler modernize Krivak III sınıfı olarak adlandırılacak.

Hint Donanması halihazırda altı adet Krivak III firkateynini envanterde bulunduruyor. Yeni gemiler de Yantar’da inşa edilen son üç gemiyle aynı makina ve silah sistemine sahip olacak. Sözleşmenin yürürlüğe girmesi için maliye bakanlığı ve bakanlar kurulunun onayı gerekiyor.

 

 

 

 

 

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 Özgür Ekşi
Buy now