Lockheed’den 400’üncü Super Hercules Teslimatı
Şubat 13, 2018
FNSS Duyurusu
Şubat 15, 2018
General Atomics, MQ-25 için Boeing ile İş Birliği Yapacak

General Atomics Aeronautical Systems (GA-ASI), ABD Deniz Kuvvetleri'nin MQ-25 Stingray İnsansız Hava Aracı havada yakıt ikmal sistemi programı (Unmanned Carrier Aviation Air System/UCAAS) kapsamında Boeing ile iş birliği yapacağını açıkladı. Firma, Boeing'in yanı sıra BAE Systems, United Technologies Corp, Pratt & Whitney, L3 Technologies, Rockwell Collins ve GKN Aerospace Fokker ile birlikte çalışacak.

UTC, İHA'nın iniş takımını, Pratt & Whitney ise PW815 motoru tedarik edecek. GA-ASI'nin platformu, L3 Technologies'in iletişim sistemlerini, BAE'nin siber güvenlik ve görev planlama yazılımını, Rockwell Collins'in navigasyon sistemlerini, telsiz ve simülasyon teknolojilerini kullanacak. GKN Aerospace Fokker ise Stingray için durdurma tertibatı (arresting hook) bileşenleri tedarik edecek.

ABD Donanması'nın Ekim 2017'de yayınladığı UCAAS programı teklifi talebine Boeing, General Atomics Havacılık Sistemleri, Lockheed Martin ve Northrop Grumman olmak üzere dört firma teklif sunmuştu. İlgili sözleşmenin bu yılın eylül ayına kadar imzalanması hedefleniyor. 

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 C4Defence
Buy now