Çin, Elektromanyetik topu denizde test edecek
Mart 19, 2018
Pakistan’a Atak seferi
Mart 21, 2018
F-35’e Lojistik Sistem Yükseltmesi

Pratt & Whitney, Lockheed Martin, Rolls-Royce ve F-35 Müşterek Program Ofisi uzmanlarından oluşan bir ekip, F-35’in filo yönetim sistemi güncellemesinin tamamlandığını açıkladı.

Dünyanın dört bir yanındaki tüm F-35 operasyonel üsleri, Pratt & Whitney’in F135 motorunun ilk kez entegre edildiği Otonom Lojistik Bilgi Sistemi (Autonomic Logistics Information System) en son sürümü olan ALIS 2.0.2.4'e yükseltildi.

Pratt & Whitney'nin 16 Mart'ta yaptığı açıklamaya göre, ALIS'in bu yeni sürümü sınırlı hizmet ömrüne sahip motor parçalarının takibini otomatik hale getirecek. Ayrıca, geliştirilmiş tedarik zinciri özellikleriyle filo bakım gereksinimlerini yönetecek; kaynak yönetimini kolaylaştırmak amacıyla gelişmiş hata izolasyonu ve tanılama sağlayacak. Bu yükseltmenin sonucunda F-35 bakım personeli, ihtiyaç duyulan manuel planlamanın çoğunu ortadan kaldırarak, uçağın motoru da dahil bir çok sistemin lojistik planlamasını tek bir lojistik sistem üzerinden yapabilecek.

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 C4Defence
Buy now