Katar’da Ordu Hazır
Aralık 19, 2017
Ukrayna’dan Bulgaristan’a MiG-29 darbesi
Aralık 21, 2017
F-35 Mühimmat Hassasiyet Testleri Tamamlandı

F-35 Entegre Test Birliği (Integrated Test Force/ITF), Temmuz 2013'te başlayan mühimmat hassasiyet (Weapons Delivery Accuracy/WAC) testlerini tamamlayarak önemli bir kilometre taşını daha geçti.

F-35 gelişimsel ve değerlendirme testlerinin bu aşaması, beşinci nesil uçakların Blok 3F yazılımı vasıtasıyla hem havadan havaya hem de havadan satıha taarruz kabiliyetlerini doğrulamak amacıyla yürütülüyor.

Denemelerde her üç F-35 varyantını da kullanan F-35 Entegre Test Birliği, AIM-120, AIM-9X ve Birleşik Krallık'ın ASRAAM füzeleri gibi havadan havaya  füzeler ile havadan satıha Paveway IV lazer güdümlü bomba, GBU-39, GBU-12, GBU-31 Müşterek Doğrudan Taarruz Mühimmatı ve AGM-154 gibi mühimmatları test etti.

ABD Savunma Bakanlığı F-35 Müşterek Program Ofisi için düşman hava savunmasının bastırılması, görev etkinliği, savunma ve taarruza yönelik havadan havaya kabiliyetler gibi diğer gelişimsel uçuş testleri ise Edwards Hava Üssü'nde halen devam ediyor. 

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 C4Defence
Buy now