Tüm Zamanların Güç Çarpanı: Lojistik
Temmuz 9, 2021
HİSAR’dan İki Müjde Birden!
Temmuz 10, 2021
Bulgaristan Pistler Hazır Olmadığı İçin F-16’larını Biraz Daha Bekleyecek

Bulgaristan’ın ABD’den satın aldığı yeni F-16 savaş uçaklarının teslimatının gecikmesi gündemde.

Yeni platformlar için Graf Ignatievo hava üssünün iniş ve kalkışa hazır edilmesine yönelik yaşanan karışıklık nedeniyle, Bulgaristan farklı bir çözüm yolu arayışına girdi.

Satın alınan yeni F-16 varyantlarının ilk altısı için teslimat tarihi 2023 olarak açıklanmıştı ancak üssün uçaklar için hazırlanamaması nedeniyle teslimat takviminde gecikme yaşanması bekleniyor.

Bulgaristan, F-16’larla icra edilen tatbikatlarda hava uçuş rehberliği ve lojistik destek sağlayan Graf Ignatievo hava üssünün yeni varyantlar için hazırlanmasına yönelik NATO’nun fon ayırmasını bekliyordu ancak örgütten beklenen cevap alınamadı.

Pistin inşası için önceki hükûmetin daha önce herhangi bir fon sağlamadığını belirten Savunma Bakanı Georgi Velikov Panayotov, karışıklık nedeniyle proje takviminde altı ile sekiz ay arasında gecikme yaşanmasını beklediklerini belirtildi.

Panayotov, programa göre inşaat faaliyetlerine şimdiden başlanması gerektiğini ifade etti ve ekledi: “Yaşanan kaotiklik nedeniyle projenin biraz gecikmeyle de olsa tamamlanabilmesi için önlemler alıyoruz.”

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 Yaren Yıldırım
Buy now