ASELSAN Tarihi Yıldönümünde Kıbrıs’ta
Temmuz 20, 2019
STM’den Siber Tehdit Raporu
Temmuz 22, 2019
Beyaz Saray, Yaptırımları Görüşecek

Beyaz Saray, ABD Devlet Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’ye F-35 uçağı satışını iptalinin ardından olası yaptırımları görüşmek üzere toplantı düzenledi.  Washington Post Gazetesine göre Başkan Trump gelecek hafta bütün Cumhuriyetçi senatörleri bir toplantıya davet etti. Salı günü saat 16: 00'da gerçekleşecek olan toplantı Beyaz Saray Devlet Yemek Odasında yapılacak ve yalnızca senatörlere açık olacak.

Trump, Salı günü yapılan tedarikin iptal edildiğini, ancak bunun “adil bir durum olmadığını” söyledi ve Obama yönetiminin ABD yapımı Patriot sistemini ülkeye satmadığını, Türkiye'nin Rus S-400 sistemini tedarik etmeye zorlandığını savundu.

Ancak bazı Cumhuriyetçi senatörler, Türkiye’nin Rus savunma sistemini alımına daha güçlü bir tepki verilmesini savunuyor. Trump ve diğer idare yetkilileri, bu yaptırımları reddetmediğini belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Hasımlarına karşı Yaptırımlar Yasası’nın (CAATSA) 2017 Rusya’nın savunma sanayii ile “önemli” uğraşları olan herhangi bir devletin cezalandırılmasını talep ediyor.

 

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 Özgür Ekşi
Buy now