Black Hawk’a Yeni Kokpit
Haziran 28, 2017
F-35’den Sürpriz Atış
Haziran 30, 2017
BAE ve Leonardo, El Ele Verdi

BAE Systems ve Leonardo firmaları, 28 Haziran'da, ABD Ordusu için yeni hassas güdümlü silah sistemi çözümleri geliştirmek amacıyla iş birliği yapacaklarını açıkladı. Firmalar, Leonardo'nun 'Vulcano' güdümlü mühimmatını BAE Systems'ın Gelişmiş Silah Sistemi (Advanced Gun System/AGS) ve Mk 45 deniz topçu sistemlerine uyarlamak için çalışmalara başlayacak. AGS, halihazırda ABD'nin Zumwalt Sınıfı destoyerlerinde yer alırken, Mk 45'ler ABD Donanması ve müttefik ülkelerce yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Vulcano'nun yeni versiyonları, M777 ve M109 obüs varyantları da dahil olmak üzere, karada konuşlu 155 mm topçu sistemlerine de yeni çözümler getirmeye odaklanacak. Söz konusu iş birliği kapsamında BAE Systems ve Leonardo, sabit ve hareketli hedeflere hassas vuruş kabiliyeti sağlamak üzere tasarlanmış yarı aktif lazer ve kızılötesi arayıcı seçenekleri de dahil, gelişmiş bir güdüm ve seyrüsefer ünitesi sunmayı da planlıyor.

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286 C4Defence
Buy now