AFP
Türk Donanması Denizaltılara Geçit Vermedi

Türk Donanması Denizaltılara Geçit Vermedi 9 Mart 2020

Türk Deniz Havacıları, Akdeniz'de denizaltılara geçit vermedi. Deniz Kuvvetleri'nin sabit kanatlı platformları, Dynamic Manta 2020 Denizaltı Savunma Harbi Tatbikatı'nın yıldızı oldu.

İtalya'nın ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, Türk Deniz Kuvvetleri'ne bağlı CN235 MPA deniz karakol uçağı, tatbikata katılan dört müttefik denizaltısını da tespit etmeyi başardı. Milli Savunma Bakanlığı'nın resmî Twitter hesabından "NATO’nun DYNAMIC MANTA Denizaltı Savunma Harbi Tatbikatı’nda 15 sorti uçuş icra eden deniz karakol uçağımız, tatbikata katılan 4 müttefik ülke denizaltısını da tespit ederek; ABD, Kanada, Fransa ve Almanya uçakları arasında en yüksek faaliyet seviyesi ve başarı yüzdesine ulaştı." açıklamasında bulundu.

ABD, Kraliyet Kanada, Fransız ve Alman Federal Donanmaları'na bağlı su altı, su üstü ve hava platformlarının katıldığı tatbikatta, Yunan donanmasına ait Tip 214 sınıfı HS Katsonis (S123) denizaltısı da yer aldı. Türkiye'nin de Havadan Bağımsız Tahrikli Denizaltı Tedarik Programı kapsamında inşa faliyetlerini sürdürdüğü platformlar, düşük tespit edilebilirlikleriyle ön plana çıkıyor. 

Türk Donanması Denizaltılara Geçit Vermedi

Kısa Link : http://c4news.me/r7ygD
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER