AFP
Yerli ve Milli NAR Projesi İçin İmzalar Atıldı

Yerli ve Milli NAR Projesi İçin İmzalar Atıldı 18 Ekim 2018

Yerli ve Milli imkanlarla Kızılötesi Dedektör Takımı Geliştirilmesi (NAR) projesi Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında imzalandı.

 

İmza töreninin açılış konuşmasında konuşan ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Profesör Haluk Görgün; “Bugün burada imzasını attığımız NAR Projesi ile birlikte ASELSAN'ın üretmiş olduğu ASELBOT, F16 Kızılötesi ve Füze İkaz Sistemi gibi birçok sistemin, kızılötesi görüntüleme yapmasını sağlayan elektroniklerin ülkemizde geliştirilmesi için dev bir adım attık. Bu proje tamamlandığında, yabancı ülkelerden almak zorunda olduğumuz önemli bir model, artık ülkemizde üretiliyor olacak. Bununla birlikte Milli sistemlerimizin ihraç edilebilmesi için engeller de kalkmış olacak” dedi.

Savunma Sanayii Başkanı Profesör İsmail Demir ise, “Kritik alt bileşen teknolojisinin tamamen yerli ve milli olarak geliştirilmesiyle ilgili olarak ASELSAN önderliğinde bir dizi şirketimiz ve araştırma kurumlarımız bu projeye katılımda bulunacaklar" dedi.

Proje kapsamında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Laboratuvarları'ndan da destek alınacak. NAR projesinin ilk ürünü iki yıl sonra tamamlanacak ve önümüzdeki altı yıl içinde üretim başlayacak.

Yerli ve Milli NAR Projesi İçin İmzalar Atıldı

Kısa Link : http://c4news.me/xr8Ze
Paylaş:
82. Sayı

İLGİLİ HABERLER