AFP
Yerli TTZA Projesi Tam Gaz

Yerli TTZA Projesi Tam Gaz 20 Mart 2020

Türk Silahlı Kuvvetleri, diğer alanlarda olduğu gibi zırhlı araç ihtiyacını da yerli kaynaklardan sağlamaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda BMC ile imzalanan anlaşma kapsamında, Vuran teslimatları devam ediyor. Savunma Sanayii Başkanlığı, gelişmeyi resmî sosyal medya hesaplarından "Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar (TTZA) Projesi kapsamında güvenlik güçlerimize #Vuran teslimatları devam ediyor. 🔹 Üretici: BMC" açıklamasıyla duyurdu.

Toplamda 713 adet teslim alınması planlanan BMC Vuran, monokok gövde yapısına sahip. Hafif silah ve şarapnellere karşı mukavim yapıda olan araç, patlamanın şok etkisini sönümleyici koltuklar ve "V" tipi karın yapısına sahip. Platform, dokuz personel taşıyabiliyor ve asker, mazgallar ve geniş kurşungeçirmez camlar sayesinde araç içinden çatışmaya müdahil olabiliyor. 4x4 yapıda olan araç, ön ve arka kamera, otomatik yangın söndürme sistemi, Run-Flat lastikler, merkezi lastik şişirme özelliği, uzaktan kumandalı otomatik silah istasyonu seçeneği, A/C ısıtma ve soğutma gibi özelliklere sahip.

Haberin Videosu :

Kısa Link : http://c4news.me/71AMu
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER