AFP
Ukrayna Zırhlılarını Modernize Ediyor

Ukrayna Zırhlılarını Modernize Ediyor 13 Şubat 2019

 

Askeri alanda modernizasyon ve Batı standartlarına uyumluluk için çalışmalar yürüten Ukrayna’dan yeni açıklama geldi. Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko’nun resmi sosyal medya hesabından bu konuda bir duyuru geldi.

Ukrayna, Kharkiv Tesisleri’nden 2018 yılından bu yana 100 adetin üstünde modernize edilmiş T-64 tankı teslim aldı. Açıklamada T-64 2017 olarak adlandırılan sistemler, yeni muharebe kabiliyetlerine sahip. Tanklar, Sayısal korumalı muhabere sistemleri, termal görüntüleyiciler, uydu seyrüsefer sistemleri ve yeni dinamik koruma sistemleri ile teçhiz edildi. UkrOboronProm firmasından yapılan açıklamaya göre bu geliştirmeler aracın muharebe kabiliyetlerinde kayda değer bir yükselme sağladı. Yeni donanımların entegrasyonu, rutin bakım işlemleri sırasında gerçekleştirildi. 

Entegre edilen sistemler, platformların bakım ve idame maliyetlerini düşürürken, gereken zamanı da kısalttı. Nişangah sisteminin termal görüntüleyiciye entegre edilmesiyle platformlar, her türlü hava koşulunda harp edebilme kabiliyeti kazandı. Tanklar, Orizon-Navigation üretimi seyrüsefer ve Dolya&Co firmasından tedarik edilen Lybid K-2RB sayısal muhabere sistemeleri ile 70 kilometre menzilde muhaberat gerçekleştirebilecek kabiliyete kavuştu.

Kısa Link : http://c4news.me/rk0gO
Paylaş:
83. Sayı

İLGİLİ HABERLER