AFP
Ukrayna Ordusu'nda Modernize Tank

Ukrayna Ordusu'nda Modernize Tank 28 Ocak 2020

Ordunun modernizasyonu ve kabiliyetlerinin iyileştirmesi için Ukrayna, modernizasyon ve tedarik faaliyetlerini hız kesmeden sürdürüyor. Bu doğrultuda Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, modernize edilmiş ilave ana muharebe tanklarını teslim aldı.

Ukranya Lojistik Komutanlığı'nın resmi sosyal medya hesabında, ordunun modernize edilerek T-72AMT seviyesine yükseltilen 15 adet T-72 tankını teslim aldığı açıklandı. Kiev yönetimi, Ocak ayı sonuna kadar 10 adet ilave tank teslim almayı planlıyor. Ukrayna'nın Şubat ayında teslim almayı planladığı altı T-72AMT ile birlikte modernize edilen platform sayısının 1 taburu donatmaya yeterli miktara erişmesi hedefleniyor.

Modernizasyon kapsamında çift katmanlı yapısı sayesinde geleneksel çözümlerden daha yüksek koruma sağlayan Nozh reaktif zırh paketi (ERA)  ile donatılan platformlara 1K13 çift kanallı nişangah entegre edildi. Bu sayede 5 km menzilli Kombat tanksavar füzelerini kullanma yeteneği kazanan tankların motorları ise 840 BG'lik V-84-1'ler ile değiştirildi. Kriptolu haberleşme sistemi ile donatılan T-72AMT'ler, sürücü geri görüş kamerası ve T-80 ana muharebe tanklarında kullanılan paletlerle donatılarak daha yüksek hareketliliğe erişti.

Ukrayna Ordusu'nda Modernize Tank

Kısa Link : http://c4news.me/2DCIJ
Paylaş:
83. Sayı

İLGİLİ HABERLER