AFP
Ukrayna: Hem Pazar Hem İş Birliği

Ukrayna: Hem Pazar Hem İş Birliği 7 Kasım 2017

ASELSAN, Ukrayna’da düzenlenen “International Specialized Exhibition Arms and Security 2017” Fuarı’nın en çok dikkat çeken yabancı firması konumunda idi. Fuar kapsamında bir araya geldiğimiz Aselsan Genel Müdürü Faik Eken ile Aselsan’ın, bu ülkedeki faaliyetleri hakkında konuştuk.

C4Defence: ASELSAN, Ukrayna’da düzenlenen bu fuarın en gözde firmalarından biri konumunda. Ukrayna pazarını nasıl görüyorsunuz? Hedefleriniz nelerdir?

Aselsan Genel Müdürü Faik Eken: Ukrayna’daki yönlenmemiz, bu ülkenin silahlı kuvvetlerinin ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Bizim gördüğümüz, en önemli ve acil ihtiyaçlarının, haberleşme konusunda olduğu. O nedenle biz de buradaki çalışmalarımıza haberleşme alanından başladık. İkinci olarak; yurt dışı pazarlara beraber girmeyi düşünüyoruz. Bu bağlamda elektro-optik konusunda devam eden faaliyetlerimiz var. Bir yabancı müşteri için ortak bir elektro-optik çalışmamız mevcut.

C4Defence: Telsiz satışında başka firmalarla rekabet ettiniz mi?

Faik Eken: Ukrayna’nın haberleşme alanındaki ihtiyaçlarını karşılamaya 2016 yılında talip olduk. O sırada devam eden bir değerlendirme süreci vardı. Amerika, Avrupa ve İsrail menşeli ürünler için çalışmalar zaten sürüyordu. Birçok ülkede olduğu gibi, onlar da ürünleri bir karşılaştırmalı test sürecinden geçirdiler ve maliyet-etkinlik mukayesesi yaptılar.

Kısa Link : http://c4news.me/DvUT7
Paylaş:
83. Sayı

İLGİLİ HABERLER