AFP
Uçak Gemisi Personeli Burada Uyuyor

Uçak Gemisi Personeli Burada Uyuyor 6 Nisan 2020

Bu hafta ABD’de ve dünyada yankı uyandıran, uçak gemisinde virüs salgını haberine ilişkin olarak gemiden yeni bir fotoğraf var.

ABD’nin USS Theodore Roosevelt uçak gemisinde artan koronavirüs vakasını bildiren Gemi Komutanı albay Brett Crozier’in ardından yeni bir görüntü sosyal medyaya yayıldı. Gemide artan koronavirüs vakasını bildirmek için Pasifik Filo’ya mektup yazan komutan Crozier, “Savaşta değiliz ve personelin ölmesine gerek yok” ifadesini kullanmıştı.  Mektup ortaya çıkmadan önce Pentagon üç personelin testinin pozitif çıktığını açıkladı ve iki gün sonra virüs tespit edilen kişi sayısı 25’e yükseldi. Virüsün 70’den fazla personeli etkilediği ve hızla yayıldığı ortaya çıktı.

Donanma ise Crozier’i gemideki görevinden aldı.

Bu gelişmelerin ardından ABD merkezli Defence News dergisi donanma harbi muhabiri David B. Larter kişisel twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Larter, Komutan Crozier’in medyaya sızan çıkan mektubunda mürettebatın uyuduğu ortamın virüsün yayılmasıyla mücadele etmeye uygun olmadığına dikkat çektiğini hatırlattı ve buraya ilişkin fotoğraf paylaştı.

Uçak Gemisi Personeli Burada Uyuyor

Kısa Link : http://c4news.me/4ERwJ
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER