AFP

Türkiye’nin Caydırıcı Gücü: Türk Gençliği 10 Ocak 2019

2019 yılı misyonunu “inovasyon ve savunma sanayinin geleceği için gençlere vizyon kazandırılması” şeklinde belirleyen C4Defence, 69’uncu sayıdan itibaren Türk üniversitelerinde kurulan savunma kulüplerine yer verecek. İlk röportajımızı, Türkiye’nin ilk savunma kulüplerinden biri olan İstanbul Teknik Üniversitesi Savunma Teknolojileri Kulübü (İTÜ SAVTEK) ile gerçekleştirdik.

Lisans ve lisans-üstü düzeyde öğrencilerin tamamen kendi çabalarıyla kurdukları bu kulüpler, hem farklı bölümlerde okuyan öğrencileri savunma çatısı altında birleştirerek farkındalık yaratıyor hem de projelerle savunma sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağının yetişmesine katkıda bulunuyor. Bu bölümde sadece onları tanıtmakla kalmayacak, aynı zamanda onların sorunlarına da ışık tutacağız.

C4Defence: SAVTEK, ne zaman kuruldu ve kapsamı nedir?

SAVTEK: Türk savunma sanayi ve üniversiteler arasındaki iş birliğine katkı sağlamayı hedef edinen Savunma Teknolojileri Kulübü (SAVTEK), İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından 2008-2009 akademik yılında kurulan, disiplinler arası bir öğrenci kulübü.

Kısa Link : http://c4news.me/mpe56
Paylaş:
82. Sayı

İLGİLİ HABERLER