AFP
Türk ZMA-15'leri için Modernizasyon Zamanı

Türk ZMA-15'leri için Modernizasyon Zamanı 3 Ocak 2020

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyaçları doğrultusunda 1980'lerin sonunda geliştirilen ZMA-15'ler için modernizasyon anlaşması imzalandı. 31 Aralık 2019'da imzalanan anlaşma ile FNSS de, ASELSAN'ın Alt Yüklenicisi olarak projede yer alacak.

Türk Ordusu'nun özellikle Suriye'deki operasyonlarından elde edilen tecrübe ve geri bildirimler doğrultusunda modernize edilecek araçların beka kabiliyeti yükselecek. Faaliyetler kapsamında FNSS; yenileştirme ve iyileştirme faaliyetlerinin yanı sıra prototip üretimi, kalifikasyon faaliyetleri, kule dahil tüm görev donanımlarının entegrasyonu, seri üretim ve platforma yönelik destek faaliyetlerini yürütecek. 

ZMA-15'ler; 25 mm topa sahip NEFER silah sistemi, Lazer Uyarı Sistemi, Yakın Mesafe Gözetleme Sistemi, Sürücü Görüş Sistemi, Yön Bulma ve Seyrüsefer Sistemi ile donatılacak. Bu sayede platformların durumsal farkındalığı, bekâ kabiliyeti ve ateş gücü önemli oranda artacak. Araçların kullanım ömrü uzatılırken kritik alt sistemler de yerlileştirilecek.

Türk ZMA-15'leri için Modernizasyon Zamanı

Kısa Link : http://c4news.me/8oBoV
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER