AFP
TSK Envanterine Zırhlı Dozer

TSK Envanterine Zırhlı Dozer 10 Ekim 2019

Katmerciler’in İzmir Çiğli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasını ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) teslim edilmek üzere zırhlandırılan dozerler hakkında bilgi aldı. NATO standartlarında tanımlanan çeşitli mayınlara karşı koruma sağlayan platform, uzaktan komuta edilebiliyor. Dozerlerin TSK’ya tesliminin Cuma günü başlayacağını söyleyen Varank, “Nerede ihtiyaç varsa bu araçlar orada kullanılmış olacak.” dedi.

Yaklaşık 50 ton ağırlığında ve 360 beygir gücündeki araç, ön ve arka bölgelerine takılan aparatlarla, güvenlik güçlerinin sevki için yol yapımı, yollardaki engellerin temizlenmesi, gerektiğinde hendek açılması veya kapatılması, enkaz kaldırılması, sert zeminlerin kazılması, kayaların ve ağaç köklerinin sökülmesi, bariyerlerin yıkılması, devrilmiş araçların kurtarılması, kar ve buzların temizlenmesi gibi farklı görevlerde bulunabiliyor.  

Dozerin uzaktan komuta sistemi, kendi güç kaynağıyla altı saat kesintisiz kullanılabiliyor. Kabin içi ile motor ve gövde bölümlerinde yangın söndürme sistemleri bulunan aracın, camlar dahil tüm kabin çevresi balistik korumalı. Platformdan 10 adet teslim edilecek. 

 

 

Haberin Videosu :

TSK Envanterine Zırhlı Dozer

Kısa Link : http://c4news.me/ljFSu
Paylaş:
83. Sayı

İLGİLİ HABERLER