AFP

SSM Basın açıklaması 20 Mayıs 2018

KADEX’E EN GENİŞ KATILIM TÜRKİYE’DEN

 

           Kazakistan’ın başkenti Astana’da düzenlenecek KADEX - Uluslararası Silah Sistemleri ve Askeri Teçhizat Fuarı’na en geniş katılım 22 kurum ve kuruluşla Türk savunma sanayii sektörü tarafından sağlanacak.

 

          Kazakistan Cumhuriyeti Savunma ve Havacılık Sanayii Bakanlığı himayelerinde ve Savunma Bakanlığı’nın destekleriyle bu yıl beşincisi düzenlenmekte olan KADEX  (Uluslararası Silah Sistemleri ve Askeri Teçhizat Fuarı), 23 – 26 Mayıs 2018 tarihleri arasında Kazakistan’ın başkenti Astana’da gerçekleşecek.

 

          2016 yılında gerçekleştirilen KADEX 2016 Fuarına 44 Ülkeden, 353 katılımcı firma, 55 resmi heyet, 60 bin ziyaretçi iştirak etmişti. KADEX 2018’de ise 80 ülkeden 100’e yakın resmi heyetin katılması bekleniyor. 

 

          Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın da paydaşları arasında yer aldığı fuara en geniş katılım Türk savunma sanayii sektörü tarafından sağlanacak. SSM ve SSİ (Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği) koordinasyonunda 22 Türk savunma sanayii kurum ve kuruluşu fuarda yer alacak.

 

     Kazakistan’la ikili işbirliği çerçevesinde bugüne kadar askeri haberleşme sistemleri, görüntüleme sistemleri, silah, mühimmat ve atış kontrol sistemleri ve zırhlı araç projeleri gerçekleştirildi. Mevcut işbirliğinin hava platformları, askeri eğitim altyapıları gibi alanlarda devam etmesi hedefleniyor. Ayrıca, Kazakistan Mühendislik şirketi, ASELSAN ve SSM iştirakiyle 2011 yılında kurulmuş KAE (Kazakhstan ASELSAN Engineering) şirketi de askeri görüntüleme sistemleri ve silah sistemleri alanlarında faaliyetlerini sürdürüyor.

 

          Ortak değerleri paylaştığımız, kardeş ülke Kazakistan ile işbirliğinin artarak devam etmesinin bölgesel ve küresel güvenlik açısından yüksek önem arz ettiği değerlendiriliyor.

 

 

 

FUARA KATILACAK KURUM VE KURULUŞLAR

 

ASELSAN

AVS

BMC

DEARSAN

DESAN

GARANTİ GİYİM

GİRSAN

HAVELSAN

HOYTEK

İŞBİR

MILSOFT

OTOKAR

ÖZTEK

SİMSOFT

STM

TAIS

TURMAKS

TEKNOLOJİ MÜHENDİSLİK

TUSAŞ

TÜBİTAK BİLGEM

UNIFO

SSM/SSİ

 

Kısa Link : http://c4news.me/orbGY
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER