AFP
Rusya’dan Silahlı Deneme Platformu

Rusya’dan Silahlı Deneme Platformu 7 Mart 2019

ABD’nin Gelişmiş Savunma Araştırmaları Proje Ajansı’nın (Defence Advanced Research Projects Agency/DARPA) Rus versiyonu Gelişmiş Teknoloji Çalışmaları Vakfı (Foundation for Advanced Studies /FPI), “Android Teknoloji” adlı STK ile birlikte, Marker İKA (İnsansız Kara Aracı/ Unmanned Ground Vehicle) adında ortak bir proje başlattı.

Marker İKA, ortaya çıkmakta olan teknolojileri ve işletme kavramlarını test etmek ve olgunlaştırmak için özel kuvvetlerle etkileşime girecek olan yeni teknolojiler için bir test platformu olarak tasarlandı.

Araç bir uzak silah İstasyonu (USI / Remote Weapon Station /RWS) ile donatıldı. Taretin ön tarafında Kalaşnikof makineli tüfek, sensör ve optikler, arka tarafında ise iki adet anti-tank güdümlü füze (ATGM) yer alıyor.

Marker hem muharebe hem de erken uyarı / keşif misyonlarına sahip olacak. Bu nedenle platformun , bir lazerli uyarı sistemi, termal sensörler, gündüz / gece kızılötesi kameralar, lazerli uzaklık ölçer, hedef algılama, erken uyarı sistemi, tanımlama ve izleme ekipmanı gibi çeşitli görev sistemlerini içermesi bekleniyor.

Kısa Link : http://c4news.me/Nifdo
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER