AFP
Rusya IDEX'te Pantsir-ME Deniz Versiyonunu Tanıtıyor

Rusya IDEX'te Pantsir-ME Deniz Versiyonunu Tanıtıyor 15 Şubat 2019

Rus JSC Rosoboronexport ve JSC NPO Abu Dabi'de düzenlenen IDEX fuarında Pantsir-ME gemiye konuşlu hava savunma füzesi ve topçu sistemini gösterecek.

Pantsir-ME hava savunma füzesi ve topçu sistemi, 300 tonun üzerinde deplasman ağırlığı olan gemilere kurulabiliyor. Sistem, gemilere yönelik mevcut ve muhtemel hava saldırı silahlarına karşı füze ve insansız hava araçları da dahil olmak üzere pratik olarak kullanımda olan tüm taarruz tiplerine karşı  koruma sağlıyor.

Sistem, uyarlanabilir, radyo-optik bir kontrol sistemi içeriyor. Operatör çalışmasının tüm aşamaları - hedef ediniminden ateşlemeye - tamamen otomatik olmasıyla sistem öne çıkıyor. Radyo ve optik kontrol sisteminin bir arada kullanılması, sistemin tüm hava koşullarında ve günün her saatinde çalışabilirliğini sağlıyor. Bütün bunlar, uzun mesafelerde ve yakın mesafede hedeflerin etkisiz hale getirilmesini sağlıyor.

Sistem, gemiye saldıran dört hedefe eşzamanlı ateşleme kabiliyetine sahipken, güdümlü uçaksavar füzelerini 20 km mesafe ve 15 km irtifada etkisiz hale getirebiliyor. Bunun yanında, Pantsir-ME ilk önce füze silahlarını kullanıyor ve daha sonra hedef tutmazsa topçu ateşi açıyor.

Kısa Link : http://c4news.me/dTCOz
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER