AFP
Robotlar Yarışıyor

Robotlar Yarışıyor 21 Şubat 2020

Türkiye'nin ilk ve en köklü robot yarışma organizasyonu ODTÜ 17. Uluslararası Robot Günleri, 22-23 Şubat tarihlerinde STM ana sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Robot Topluluğu’nun 2002 yılında ilk defa düzenlediği ve 2008 yılından itibaren de uluslararası kimlik kazanan Robot Günleri, STM ana sponsorluğunda ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi (KKM)'nde düzenlenecek.

Türkiye’de robotiği sevdirmek ve yaygınlaştırmak misyonuyla düzenlenen ODTÜ Robot Günleri; çizgi izleyen, arama ve kurtarma, çöp toplayan, labirent çözen, otonom insansız hava aracı-otopilot, otonom insansız hava aracı-bilgisayarlı görü ve inovasyon kategorilerinde yurt içinden ve dışından toplam 735 robotun yarışacağı, yarışmacıların yeteneklerini ve becerilerini ölçme şansı yakalayacağı, birbirinden ilginç robotların gösterilerinin izlenerek teknolojinin doyasıya yaşanacağı bir etkinlik olacak.

Ücretsiz atölye çalışmalarının yer alacağı, 10 bine yakın katılımcının takip etmesinin beklendiği 17. Uluslararası Robot Günleri’nde yedi farklı kategoride toplam 85 bin TL’lik ödül yarışmacıları bekliyor.

Kısa Link : http://c4news.me/py4H1
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER