AFP
Maliyet Etken Turbojet Testlerde

Maliyet Etken Turbojet Testlerde 25 Mart 2020

Dolanan mühimmatlar, yani literatürümüze kamikaze mühimmatlar olarak giren sistemler, özellikle sürü olarak kullanımda etkinliklerini katlıyor. Geleceğin konsepti olarak gösterilen bahse konu ürünler, yüksek sayılarda kullanıldığında hasım unsurlar için imha kaçınılmaz oluyor. Bu durumsa maliyet etken bileşen ihtiyacını beraberinde getiriyor.

Amerikan Hava Kuvvetleri Araştırma Laboratuvarı (US Air Force Research Laboratory / AFRL), dolanan mühimmatlarda kullanım için geliştirilen Grey Wolf (Gri Kurt) füzesi ve turbojet motorunu test etmeye başladı. Stok adı TDI-J85 olan itki sistemi, Northrop Grumman ve AFRL işbirliğiyle geliştirildi ve düşük maliyetli olarak addediliyor. Başlangıç seviye testlerde uçuş esnasında çok sayıda motor çalıştırma denemeleri ve yüksek irtifada operasyon gibi faaliyetler icra edildi.

AFRL'den yapılan açıklamada motorların uçuş esnasında yeterli sürelerde denendiği, itki ve yakıt verimliliği hususunda beklentileri karşıladığı belirtildi. Gri Kurt, gelecekte bir ağ içerisinde görev gereksinimlerine yönelik maliyet etken çözüm sunacak. Amerikan Hava Kuvvetleri, farklı görevlerde kullanım için 460 km menzilli dolanan mühimmatlar talep ediyor. Bu kapsamda, 2017'de AFRL ile Northrop Grumman arasında 110 milyon Amerikan Doları tutarında Ar-Ge anlaşması imzalanmıştı.

Maliyet Etken Turbojet Testlerde

Kısa Link : http://c4news.me/MZlJI
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER