AFP
Kuveyt’ten Caracal’a Kırmızı Işık

Kuveyt’ten Caracal’a Kırmızı Işık 18 Şubat 2020

Kuveyt 30 adet H225M helikopteri tedarik edecek, ancak Airbus ilk iki helikopter ile ilgili sorunları araştırıp bulgularını ülkenin savunma bakanlığına bildirene kadar bekleyecek. Üretici firma Airbus Kuveyt'in böyle bir şey söylemediğini söylüyor.

Kuveyt Savunma Bakanlığı, üretici kaynaklı teknik arızalar nedeniyle Airbus Helikoptere ait iki adet H225M Caracal orta sınıf nakliye taşıtı teslim almayı reddettiğini söyledi.

12 Şubat'ta Kuveyt Maliye Bakanlığı, "komitenin sorunu incelemesi ve üreticinin bazı uçakların maruz kaldığı arızalara ilişkin raporunun alınmasını bekleyen" tüm teslimatları askıya aldığını söyledi. Ancak Airbus bu açıklamanın farkında olsa da sorunlar hakkında bilgi sahibi değil.

Kuveyt, 2015 ortasında yapılan ve destek ve hizmetleri içeren bir tür seçimin ardından 30 adet H225M'leri 1.14 milyar ABD Doları karşılığında Airbus Helikopterden tedarik etmek üzere sözleşme imzaladı. Bunlardan 24'ü Kuveyt Hava Kuvvetleri'ne ve altısı Kuveyt Ulusal Muhafızlarına ayrılacak ve arama kurtarma, deniz operasyonları, tıbbi tahliye ve askeri ulaşım için kullanılacak.

Kısa Link : http://c4news.me/hnHbc
Paylaş:
83. Sayı

İLGİLİ HABERLER