AFP
KORAL’a REDET-II Desteği

KORAL’a REDET-II Desteği 9 Kasım 2019

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) resmi twitter hesabından yaptığı duyuru ile Radar Elektronik Destek/Elektronik Taarruz (REDET-II) Projesi kapsamında Radar Elektronik Destek sistemi teslimatının tamamlandığını kaydetti. SSB hesabından “Kara SOJ (KORAL) Sistemine ek olarak REDET-II Sistemi ile Silahlı Kuvvetlerimizin Elektronik Harp kabiliyetlerini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz” denildi.

Koral Kara Konuşlu Uzaktan Elektronik Destek/Elektronik Taarruz Sistemi'yle beraber çalışacak olan sistem, tehdit radarlarını tespit, teşhis ediyor ve yönlerini belirliyor. Sistem, tespit işlemleri çerçevesinde, taarruz eden radarın frekans, darbe genişliği, darbe genişliği, anten taraması, darbe içi modülasyon parametrelerini ölçüyor ve tespit edilen teknik özelliklerin listesini oluşturuyor.

Radara ait bilgiler "tehdit kütüphanesinde" sorgulanarak kimliği belirleniyor.  Bu bilgiler eşliğinde kimliği belirlenen radara karşı uygulanacak karşı tedbirlere sıra geldiğinde kara konuşlu SOJ Koral devreye giriyor.

 

KORAL’a REDET-II Desteği

Kısa Link : http://c4news.me/pURyb
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER