AFP
KC-46’da Yeni Eksiklikler

KC-46’da Yeni Eksiklikler 19 Eylül 2018

ABD Hava Kuvvetleri, KC-46 tankerinin sorun listesine iki yeni teknik konu ekledi ve ilk tankerin ekim ayında öngörülen teslimatında pürüz belirdi

 

ABD merkezli Savunma Dergisi Defence News, “her iki eksiklik de teknik problemlerin en ciddi tanımı olan kategori-1 sınıfında, tankerin yakıt ikmal borusu hakkında yaşanıyor“ yazdı.


Hava Kuvvetleri, KC-46 üreticisi Boeing'in önümüzdeki ay ilk tankeri teslim etmesi halinde iki sorunun zaman içinde çözülüp çözülmeyeceğinden emin değil.


İlk yeni eksiklik, yakıt ikmali için kullanılan ve “boom” adı verilen boruya ilişkin. Boom operatörlerinin istem dışı bir şekilde, yakıt alıcı uçakla temas halindeyken boom üzerindeki yükleri kontrol eden uçuş kontrol çubuğuna bir girdi sağladıkları durumlarda “İstenmeyen Boom Yüklerinin Gösterilememesi” olarak görüldü. Bir başka ifade ile operatörün elindeki çubuk ile yakıt ikmal borusunu zaman zaman kontrol edemediği anlaşılıyor.

 

İkinci eksiklik, alıcı uçak pilotlarından gelen geri bildirimle tespit edildi. Alıcı uçak yakıt transfer bölgesine ilerledikten sonra işlem sırasında yakıt ikmal çubuğunun bazen çok sert olduğu ortaya çıktı.

Kısa Link : http://c4news.me/8zhCG
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER