AFP
İşte yeni helikopterler

İşte yeni helikopterler 31 Ekim 2017

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ/TAI) internet sayfasından iki yeni projesinin görsellerini paylaştı. Helikopterlerden Atak şu sözlerle tanıtıldı: 

ATAK 2 TAARRUZ HELİKOPTERİ PROJESİ. T129 ATAK Helikopteri'nde kazanılan teknolojik bilgi birikimi ve operasyonel tecrübe neticesinde, tamamen milli ve yerli imkan ve kabiliyetler ile tasarlanacak "ATAK 2 Taarruz Helikopteri Projesi"ne başlanmıştır. Bu doğrultuda, T625 Genel Maksat Helikopteri Projesi kapsamında da geliştirilen alt sistemlerinde de kullanılacak olması beraberinde arttırılacak faydalı yük, modern aviyonik sistemler ve düşürülmüş lojistik maliyetiyle yüksek performansa sahip olacaktır. 

10 TON SINIFI GENEL MAKSAT HELİKOPTERİ PROJESİ
Projede arama-kurtarma ve deniz üstü operasyonlara uygun, askeri konfigürasyona sahip 10 ton sınıfında bir genel maksat helikopterinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Helikopter, ayakta durmaya elverişli geniş kabinli, arkadan rampa kapağı olan ve katlanabilir iniş takımlarına sahip olacak şekilde operasyonel gereksinimler göz önünde bulundurularak tasarlanacaktır.

Helikopter, 20+ kişilik personel kapasitesine, 170 knot azami hıza ve 1000 km menzile sahip olacak şekilde tasarlanacak olup, gelişmiş teknolojik görev ve uçuş sistemlerini barındıracaktır.

İşte yeni helikopterler

Kısa Link : http://c4news.me/VMx7n
Paylaş:
83. Sayı

İLGİLİ HABERLER