AFP
Hipersonik Tehditlere Uzaydan Önlem

Hipersonik Tehditlere Uzaydan Önlem 29 Ocak 2020

Artan hipersonik süratli balistik tehditler üzerine Lockheed Martin, erken ihbar görevlerine yönelik alçak yörünge konuşlu yeni bir gözlem sistemi geliştirildiğini ve ilk prototipin yörüngeye yerleştirildiğini duyurdu.

Pony Express 1 adı verilen ve dokuz ay gibi bir sürede prototip safhasına erişen program kapsamında ilk sistemin Aralık 2019'da yörüngeye yerleştirildiği açıklandı. Pentagon'un ilgisini cezbetmesi beklenen çalışma ile firmanın uzayda kübik uydu temelli bir erken ikaz ağı kurması hedefleniyor. Lockheed Martin'in geliştirdiği HiveStar™ teknolojisine sahip olan uydunun sensör ve yazılım tanımlı sistemleri sayesinde yüksek işlem gücüne sahip olduğu ve kullanıcı gereksinimlerine hızla uyum sağlayabileceği belirtildi.

HiveStar™ yazılımı ve geniş bantlı haberleşme anteni sayesinde bir uydu ağı kurulmasına elverişli yapıda olan uydular, çoklu radyofrekans (RF) uygulamalar, RF veri depolama, veri sıkıştırma, sayısal sinyal işleme ve dalga formu yayını gibi gelişmiş kabiliyetlere sahip. Sistemlerin geliştirilmesinde 3B yazıcıda imal edilen parçaların kullanıldığını da belirten firmanın bir sonraki adımı ise iki adet Pony Express 2 kübik uydusun bulut bağlantı konsepti doğrultusunda eş güdümlü çalışarak daha gelişmiş işlemci kabiliyetine erişmek.

Hipersonik Tehditlere Uzaydan Önlem

Kısa Link : http://c4news.me/cHH2z
Paylaş:
85. Sayı

İLGİLİ HABERLER