AFP
HAVELSAN’a Akademisyen Başkan

HAVELSAN’a Akademisyen Başkan 16 Mart 2017

2017 yılı Hava Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş. HAVELSAN Olağan Genel Kurul Toplantısı tamamlandı. Genel Kurul Toplantısı sonucuna göre HAVELSAN’ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu oldu.

HAVELSAN’ın yeni Yönetim Kurulu şöyle şekillendi:

Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu: Yönetim Kurulu Başkanı

Taner Düvenci: Yönetim Kurulu Başkanvekili

Doç. Dr. İrfan Neziroğlu: Yönetim Kurulu Üyesi

Ahmet Akyol: Yönetim Kurulu Üyesi

Gökhan Gökay: Yönetim Kurulu Üyesi

Çavuşoğlu Kimdir

1985 Yılında Gazi Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Elektronik Eğitimi Bölümü’nden mezun olan Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu, Doktorasını 1993 yılında, Sussex Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 2011 yılında Profesörlük unvanı alan Prof. Dr. Çavuşoğlu, çeşitli üniversite ve kamu kurumlarında akademik ve idari görevler üstlendi.

Ulusal ve uluslararası alanda birçok eseri bulunan Prof. Dr. Çavuşoğlu, Gazi Üniversitesi'nde 1986-2008 yılları arasında Araştırma Görevlisi, Yardımcı Doçent, Doçent ve Profesör olarak görev yaptı. 2008 yılından itibaren ÖSYM Yürütme Kurulu Üyesi olarak üç yıl ve aynı zamanda yaklaşık altı yıl boyunca Yüksek Öğretim Kurulu'nda, Başkan Danışmanı olarak görev yapmıştır. 2009 yılında Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde kurucu dekan olarak, daha sonra ise Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde Rektör Yardımcısı ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Kurucu Dekanı olarak görev yaptı.

Mayıs 2013 tarihinden itibaren TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyesi olarak göreve başlayan Çavuşoğlu 2014 yılına kadar TÜBİTAK'ta başkan yardımcısı olarak görev yaptı.. Prof. Dr. Çavuşoğlu, 25 Temmuz 2014’te Yüksek Öğretim Kurulu Üyeliği’ne atandı.

Kısa Link : http://c4news.me/pXfIG
Paylaş:
82. Sayı

İLGİLİ HABERLER