AFP
HAVELSAN Basın Duyurusu

HAVELSAN Basın Duyurusu 3 Kasım 2016

HAVELSAN, Yılın Savunma Sanayi Şirketi oldu

HAVELSAN, bu yıl 35incisi düzenlenen Türk- Amerikan Konseyi (ATC) toplantısı sırasında 2016 yılı Savunma Sanayi ödülüne layık görüldü. Düzenlenen törende HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Öztekin ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Taner Düvenci ödülü, DEİK Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan’dan aldı.

Türk- Amerikan ilişkilerine ve bölgesel teknolojik gelişmelere verdiği destek nedeni ile Savunma Sanayi Ödülüne layık görülen HAVELSAN için ödül beratında “HAVELSAN’ın savunma, güvenlik ve bilişim sistemleri alanlarında sayısız başarı ve projeleri onu bölgesel lider konumuna ulaştırmıştır. Ağ destekli ve otonom teknolojik çözümleri ile HAVELSAN, hem gerçek hem de siber dünyada, bölgesel güvenliğe ve başarılı Amerika Türkiye ilişkilerine katkılarıyla fark yaratmıştır” denildi.

HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Öztekin, yaptığı konuşmada ödüle layık görülmekten dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek HAVELSAN’ın teknolojik köprü görevine vurgu yaptı ve Türk- Amerikan Konseyi’nin çalışmalarında başarılar diledi.

HAVELSAN’ın Amerika ile ilişkileri ise uzun soluklu proje ve işbirliklerine dayanıyor. Amerikan hükümeti de dahil olmak üzere tüm yasal onayların tamamlaması ile kamu ve özel sektör için görsel destek ürünleri sağlayıcısı Quantum 3D, geçtiğimiz ay yüzde yüz Türk sermayeli bir HAVELSAN iştiraki haline gelmişti. Böylece Silikon vadisindeki gelişmelere dahil olan HAVELSAN,  simülasyon ve görüntü işleme konularında da görüntü üreteçlerini de özgün olarak sağlama avantajına sahip oldu.

HAVELSAN’ın Amerika’daki diğer faaliyetleri, 2003 yılında sözleşmesi imzalanan ve referans proje olarak kabul gören Barış Kartalı’nı ve 2009 yılında başlatılan GENESİS projesini de kapsıyor. HAVELSAN, Barış Kartalı projesinde Amerikan devi BOEING ile işbirliği yaparak ve projedeki iş payını sürekli artırarak önemli bir başarıya imza atmıştı.  GENESİS projesinde de RAYTHEON firması ile yapılan işbirliği, iki ülke sanayisini bir araya getiren bir kilometre taşı olma özelliği taşıyor.

Kısa Link : http://c4news.me/3cDTw
Paylaş:
82. Sayı

İLGİLİ HABERLER